Mājas lapas lietošanas ērtībām, izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju un nospiežot “Piekrītu”, apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu Privātuma Politika.
« uz sākumlapu

eParking pakalpojumi

Sākumlapā apskatāmā autostāvvietu karte sniegs detalizētu pārskatu pār dažādos rajonos esošajām autostāvvietām. Uzklikšķinot uz autostāvvietas attēla vai uz izvēlētās autostāvvietas nosaukuma zem kartes esošajā sarakstā, tiks atvērta visa par konkrēto autostāvvietu pieejamā informācija.

eParking šobrīd cita starpā sniedz arī sekojošus pakalpojumus:

  • e-Autostāvvietas atļauja
  • Autostāvvietas kiosks
  • Autostāvvietas pārvaldnieks
  • PIN-biļete
  • e-Autostāvvieta
  • Smartparking
  • e-Apkalpošana

 

"e-Autostāvvietas atļauja"

"e-Autostāvvietas atļauja“ ir eParking vidē iegādāta elektroniska autostāvvietas biļete (autostāvvietas atļauja). To var iegādāties gan privāti klienti, gan arī biznesa klienti.

Autostāvvietas atrašanās vietu, autostāvvietas atļaujas ilgumu, ieteicamo sākuma laiku (datumu un laiku) varat izvēlēties pēc saviem ieskatiem. Pēc nepieciešamo izvēļu veikšanas par autostāvvietas atļauju varēsiet norēķināties, veicot pārskaitījumu Latvijas lielāko banku interneta bankās. Gadījumā, ja Jūsu izvēlētajā autostāvvietā ir iespējams kādu laiku novietot transportlīdzekli bez maksas (piemēram pirmā stunda bez maksas), tad Jūsu bezmaksas laiks tiks pievienots Jūsu iegādātās biļetes maksas derīguma termiņam.

e-Autostāvvietas atļauju iesakām tiem klientiem, kas saprot un vēlas plānot savu laiku vai kam nav iespējas norēķināties par m-autostāvvietu.

Piemēram, apmeklējot slimnīcu vai viesnīcu, iepriekš plānotajā laikā ir saprātīgi uzreiz iegādāties arī e-Autostāvvietas atļauju, lai izvairītos no vēlākām neērtībām.

e-Autostāvvietas atļauja vienlaikus ir arī visizdevīgākais bezskaidras naudas veids autostāvvietas pakalpojuma iegādei. 

Nav nepieciešams izdrukāt papīra atļauju. Jūsu iegādātā autostāvvietas atļauja ir elektroniska un tā tiek aktivizēta automātiski Jūsu izvēlētajā datumā un laikā.

Savas aktīvās, gaidīšanas režīmā esošās un spēkā neesošās autostāvvietas atļaujas varat apskatīt savā lietotāja kontā.

Autostāvvietas atļaujas spēkā esamību vajadzības gadījumā pārbauda autostāvvietas kontrolieris, izmantojot tam īpaši paredzētu mobilo termināli.

 

Īsa e-Autostāvvietas atļaujas iegādes pamācība

Lai veikti pirkumu, iesakām Jums izveidot savu lietotāja kontu. Kontu varēsiet izveidot arī vēlāk iegādes procedūras gaitā.

Izvēlieties autostāvvietas atrašanās vietu, ieteicamās autostāvvietas atļaujas ilgumu un derīguma sākuma laiku, t.sk. datumu un laiku. Pēc nepieciešamo izvēļu veikšanas par autostāvvietas atļauju varat norēķināties veicot pārskaitījumu Latvijas lielāko banku interneta bankās. Jūsu sastādīto e-Autostāvvietas atļaujas pasūtījumu varat arī ievietot gaidīšanas režīmā un apmaksāt vēlāk.

NB! Lai pakalpojums darbotos bez traucējumiem būtu jāseko, lai tiktu pareizi ievadīts(-i) gan Jūsu automašīnu numurs(-i), gan e-pasta adrese un mobilā tālruņa numurs. Uz Jūsu ievadīto e-pasta adresi vienmēr pēc apmaksas veikšanas interneta bankā tiks nosūtīti visi pakalpojuma rēķini, un uz Jūsu ievadīto mobilā tālruņa numuru pirms autostāvvietas atļaujas termiņa beigām tiks nosūtīta atgādinājuma īsziņa.

 

"Autostāvvietas kiosks"

Ar automašīnu apmeklējot apkalpošanas iestādi, komerciestādi vai veikalu, bieži vien pamanām, ka klientu automašīnām paredzētās autostāvvietas ir aizņēmuši kādi nepiederoši transportlīdzekļi. Ēkas pārvaldnieki ar dažādu metožu palīdzību cenšas sakārtot autostāvvietas haosu. Diemžēl bieži vien viņu metodes nesniedz gaidīto rezultātu, kaut vai tā iemesla dēļ, ka nav profesionālas autostāvvietas pārvaldības uzraudzības.

Šādas situācijas risināšanai piedāvājam pakalpojumu "Autostāvvietas kiosks".

„Autostāvvietas kiosks“ ir elektroniska autostāvvietas atļauju eParking lietotāja saskarne, kurā, ievadot automašīnas reģistrācijas numuru, konkrētajam transportlīdzeklim tiek piešķirta elektroniska autostāvvietas atļauja transportlīdzekļa novietošanai noteiktā autostāvvietas vietā. Autostāvvietas kioska izmantošana palīdz atvieglot vispārēji izplatītas autostāvvietas problēmas, pārvaldot automašīnu novietošanas tiesības autostāvvietās pie veikaliem, frizētavām, sporta zālēm u.c. iestādēm tieši šīs iestādes apmeklētāju vidū. Autostāvvietas kiosks tiek novietots apkalpošanas uzņēmumā redzamā vietā. Klientu par autostāvvietas kioska esamību informēs uz durvīm esoša uzlīme - eParking.

Elektroniskās autostāvvietas atļaujas ievadīšana kioskā ir pavisam vienkārša. Izmantojot, uz autostāvvietas kioska skārienjutīgā ekrāna esošo klaviatūru, iestādi apmeklējošais klients ievada autostāvvietā novietojamā transportlīdzekļa reģistrācijas numuru, pēc kura ievadīšanas kioska ekrānā tiek parādīts transportlīdzekļa autostāvvietas atļaujas beigu termiņš.

Lai sasniegtu vislabāko rezultātu, "Autostāvvietas kioska" pakalpojumu ir ieteicams sasaistīt ar autostāvvietas uzraudzības pakalpojumu.

Tādējādi pieteiktās atļaujas spēkā esamību vajadzības gadījumā pārbaudīs autostāvvietas kontrolieris, izmantojot tam paredzētu mobilo termināli.

 

"Autostāvvietas pārvaldnieks"

Autostāvvietas pārvaldnieks ir elektronisku autostāvvietas atļauju sistēmas eParking uz internetu balstīta autostāvvietas programmatūra. Ar programmatūras palīdzību personai, kas ir pilnvarota par tās lietotāju, ir iespējams administrēt transportlīdzekļu autostāvvietas atļaujas kādā noteiktā autostāvvietas teritorijā.

Autostāvvietas pārvaldnieka galvenais lietotājs var būt, piemēram, dzīvokļu kooperācija, biroja ēkas pārvaldnieks vai kādas citas iestādes administratīvais vadītājs, kura atbildības nozarē ietilpst ar transportlīdzekļu novietošanu stāvvietā pārvaldību saistīti jautājumi. Lai pārvaldītu autostāvvietas atļaujas, ir nepieciešams tikai dators ar interneta savienojumu, neatkarīgi no tā fiziskās atrašanās vietas. Sistēmas lietošanu atbalsta visas izplatītākās interneta pārlūkprogrammas.

Lai izmantotu mājaslapas www.eparking.lv privātos pakalpojumus, sistēmas lietotājam ir nepieciešams lietotāja vārds un parole. Ar vien dažu klikšķu palīdzību varēsiet izvēlēties savas autostāvvietas atļaujas ilgumu - sākot no pāris stundām, līdz pat neierobežotam termiņam.

Sistēmas statistikas modelis nepieciešamības gadījumā nodrošinās Jums labu pārskatu pār autostāvvietas atļaujām reālajā laikā.

Lai, izmantojot šo risinājumu, saņemtu vislabāko rezultātu, pakalpojumu ir ieteicams sasaistīt ar profesionālu autostāvvietas uzraudzības pakalpojumu.

Ar autostāvvietas pārvaldnieka starpniecību ievadīto autostāvvietas atļauju derīgumu pārbauda Cityparks autostāvvietas kontrolieris, atbilstoši spēkā esošajiem autostāvvietas nosacījumiem.

Pakalpojuma apraksts (pdf 106 KB)

"PIN biļete"

(angļu. val.: PIN - a personal identification number)

PIN-biļete ir elektronisko autostāvvietas atļauju sistēmas eParking lietotāja saskarne, ar kuras palīdzību slēgtās autostāvvietās tiek vadīti vārti vai barjeras, un ar kuru transportlīdzekļa novietotājam tiek izsniegtas autostāvvietas lietošanas tiesības uz kādu noteiktu periodu.

PIN-biļetes risinājumu var izmantot gan kādas biroju ēkas nomnieku autostāvvietas vietu pārvaldībā, gan arī daļēji piedāvāt tajā pašā autostāvvietā esošu maksas autostāvvietas izmantošanas pakalpojumu citiem autostāvvietas iespējamajiem lietotājiem. Lai paceltu barjeru, transportlīdzekļa vadītājs pie autostāvvietas iebraukšanas vai izbraukšanas vietas esošajā autostāvvietas iekārtā ar klaviatūras palīdzību ievada unikālo četrzīmju ciparu jeb PIN-kodu.

Jūsu darbarīks autostāvvietas pārvaldībai

Ērta administrēšanas saskarne palīdzēs personai ar attiecīgām tiesībām ļoti vienkārši izsniegt, pagarināt vai slēgt autostāvvietas lietotāju autostāvvietas lietošanas tiesības (PIN-biļetes).

Autostāvvietas lietošanas ilgumu var noteikt ar minūtes precizitāti. Ar autostāvvietas lietošanu saistīto statistiku persona, kurai ir attiecīgas tiesības, var apskatīt reālā laikā.

PIN-biļetes risinājuma izmantošana būtiski samazina ar distances pulšu un skāriena karšu lietošanu saistīto autostāvvietas ļaunprātīgu izmantošanu, no kuras visizplatītākā ir autostāvvietas tiesību nelikumīga nodošana trešajām personām. Izmantojot PIN-biļeti, autostāvvietas izmantošanas tiesības saņem tikai tie transportlīdzekļa vadītāji, kuri to ir ieguvuši likumīgā ceļā. Saņemto PIN-kodu paredzētajā laika posmā var izmantot neskaitāmas reizes, taču vienlaikus tikai viens transportlīdzekļa vadītājs.

Kad ir beidzies autostāvvietas izmantošanas laiks PIN-kods vairs nav derīgs (deaktivizējas) un transportlīdzekļa vadītājam, lai izbrauktu no stāvvietas ir jāsazinās ar autostāvvietas pārvaldītāju.

Risinājums ir saistīts arī ar pakalpojumu „Autostāvvietas pārvaldnieks.

Ērta iepirkšanās vide maksas autostāvvietas tiesību pieteikšanai

Autostāvvietas tiesību pieteikšana ir ļoti vienkārša. Lai iegādātos PIN-biļeti eParking pakalpojuma vidē, autostāvvietas atļaujas pieteicējam ir jāizvēlas autostāvvietas pakalpojuma sākuma laiks un pēc tam autostāvvietas pakalpojuma laika ilgums. Ir pieejamas šādas vienības - stunda, 24 stundas, nedēļa, mēnesis. Pēc tam, kad interneta bankā ir veikta apmaksa par autostāvvietas izmantošanas tiesībām, uz pircēja e-pasta adresi tiek nosūtīts rēķins kopā ar iegādāto PIN-biļeti, kas sastāv no diviem četrzīmju kodiem - PIN-koda un PUK-koda. NB! PIN-biļeti par nelielu samaksu var pasūtīt arī uz mobilo tālruni īsziņas veidā. Saņemto PIN-kodu pircējs izvēlētajā periodā, var izmantot iebraukšanai un izbraukšanai no autostāvvietas neierobežotā skaitā. Kad tiek pārsniegts laiks, PIN-kods deaktivizējas un, lai izbrauktu no autostāvvietas, ir jāizmanto PUK-kods.

PUK-koda izmantošana (angļu. val.: PUK-  PIN unlock key)

Pārsniedzot iegādāto autostāvvietas izmantošanas laiku, izbraukšanai no autostāvvietas, ir jāizmanto PUK-kods. Par PUK-koda izmantošanu Jums tiks nosūtīts papildus rēķins par autostāvvietas pakalpojumu. Šādā gadījumā autostāvvietas pakalpojums tiek aprēķināts par katru iesākto stundu, un aprēķins notiek pēc sekojošas formulas:

(PUK-koda ievadīšanas laiks – PIN-koda derīguma termiņš) X stundas likme X 1,5 (koef.)

Ko Jūs iegūstat, izmantojot šo pakalpojumu:

  • Jums vienmēr būs garantēta vieta autostāvvietā;
  • Iegādājoties PIN-biļeti, par maksājumu, kas tiek veikts interneta bankā, nav jāmaksā 

Risinājums ir saistīts ar pakalpojumu „e-Autostāvvietas atļauja“

Pakalpojuma apraksts (pdf 90 KB) 

"e-Autostāvvieta"

e-Autostāvvieta" ir mēneša abonementa kompleksais risinājums, kurā ietilpst lielākā daļa no eParking pakalpojuma izmantošanas iespējām. "e-Autostāvvietas" mēneša abonementā ietilpst autostāvvietas uzraudzība, nepieciešamie satiksmes organizēšanas līdzekļi, un, ja nepieciešams, autostāvvietas klientiem paredzētais informatīvais materiāls.

Risinājums „e-Autostāvvieta“ katrā autostāvvietas teritorijā vienmēr ir citādāks, un izveidojot šo risinājumu, vienmēr tiek ņemtas vērā pasūtītāja vēlmes.

Pakalpojuma apraksts indikatīvo izmaksu veidā(pdf  77 KB)

Papildus informācija: info@eparking.lv

 

"Smartparking"

Pakalpojums Smartparking ar ir elektronisku autostāvvietas atļauju sistēmas eParking saistīta autostāvvietas programmatūra, izmantošanai viedtālruņos. Pakalpojums Smartparking ir apmaksas veids, kas sniedz iespēju ērti apmaksāt autostāvvietu, izmantojot viedtālruni. Izmantojot pakalpojumu Smartparking, ir iespējams novietot transportlīdzekli privātās autostāvvietās un pilsētas maksas autostāvvietu zonās.

Izmantojot pakalpojumu Smartparking, Jums tiek piedāvāta visizdevīgākā automašīnas novietošanas cena Cityparks autostāvvietās Latvijā!

Tuvāk iepazīties ar šo pakalpojumu un lejupielādēt autostāvvietas programmatūru savā tālrunī varat mājaslapā www.smartparking.lv

Pakalpojuma apraksts (pdf 117 KB) 

e-Apkalpošana

Izmantojot e-Apkalpošanu ir iespējams dažādās autostāvvietās iegādāties elektroniskās autostāvvietas biļetes, apskatīt autostāvvietu biļešu iegādes vēsturi, apskatīt Jūsu sastādītos Smartparking pakalpojuma rēķinus un, ja nepieciešams, nosūtīt autostāvvietu operatoriem autorizētu paziņojumu. ja Jums ir uzlikts sods, tad e-Apkalpošanas vidē var apskatīt ar autostāvvietas sodu saistītos apstākļus, t.sk. transportlīdzekļa fotogrāfijas. Ja vēlaties, šajā pakalpojumā varat iesniegt sūdzību par uzlikto sodu, vai uzreiz sodu samaksāt, izmantojot saiti uz banku.